10 טרנדים חמים בתחום עיצוב הבית

בין אם מדובר בעיצוב הרצפה, חיפוי קירות או צביעה מחדש- עיצוב הבית הינו שם כולל למגוון רחב של שיטות ואמצעים להשגת המטרה הרצויה, שהיא בית חלומותיכם. בין אם מדובר בעיצוב חיצוני או פנימי, מז'ורי (כלומר מרכזי, משמעותי ובולט) או מינורי יש להתייחס לכל שינוי קטן כגדול כעל חלק ממכלול.
אם תרצו, ניתן להתייחס אל הבית כאל יצירת אומנות בה שינוי כל אלמנט משפיע על האופי והאווירה של היצירה כולה. בשורה התחתונה, הכי חשוב שהבית בעיצובו החדש ישרת את כל הפונקציות הרצויות ויספק לכם נוחיות, סדר וכן, גם מעט אופי שיותאם במיוחד לכם.

SHARE TWEET SHARE SHARE

בכתבה זו נציג בפניכם את עשרת הטרנדים הלוהטים בתחום כיום:

1. בדים, רבותיי בדים!

דרך פשוטה להפליא להפיח רוח חיים מחודשת בכל בית.

היתרון בבחירת בדים וכיסויים שונים הינו כפול- כאשר מדובר בכיסוי לרהיטים אזי כך ניתן לשמרם לטווח ארוך יותר.

בנוסף, הצבעים שניתן להשיג משילוב הבדים הנכון הינו פשוט תאווה לעיניים ויכול לעורר מחדש כל חלל עבודה! אם בחרתם בעיצוב בדים רק חשוב לשים לב לאיכות הבדים ולקחת בחשבון שבדים איכותיים יותר עולים בהתאם ועל כן מומלץ לנסות להבין מהי המטרה הסופית מבחינה עיצובית לפני שמבצעים רכישה, על מנת שלא "להיתקע" במצב בו העיצוב נעשה טלאים טלאים.

2. אריחים צבעוניים ומאוירים-

165 שנים חלפו מאז הומצאו האריחים המאוירים והפכו ברבות השנים הן לסמל סטטוס ולאמצעי עיצוב נחשק, ראשית באירופה וכיום בכל העולם.

למען האמת, איורי רצפה נמצאים אתנו עוד הרבה לפני כן וגם בישראל ניתן למצוא ממצאים ארכיאולוגים של רצפות מרשימות מפסיפס עוד מתקופות הרומאים.

משמע, אנחנו עדים ל"טרנד" שקיים כבר אלפי שנים, אך מהו סוד קסמו? יש לכך תשובות מגוונות אך ככל הנראה העין שלנו פשוט אוהבת זיק השובבות שנקלט בתחתית התמונה כאשר האיורים השונים מספקים לכל החדר תחושה של "חיות" ויוקרה.

ההחלטה העיקרית שצריך לקחת כאשר בוחרים בעיצוב הרצפה הינה האם להחליף את הרצפות הקיימות או להשתמש בשטיחי לינוליאום שחוסכות מעט בעלויות העבודה.

3. האלף בית של תחום העיצוב-

טרנד נוסף שכובש את העולם בסערה בשנים האחרונות הוא שילוב אותיות.

יש שמשייכים את הטרנד לסטיב ג'ובס שהראה לכולנו את החשיבות של עיצוב פונטים והכיף הגדול שהתחום הנ"ל מביא איתו.

בנוסף, אנשים רבים נמשכים לשילוב אותיות בביתם, בייחוד שכלאותם אותיות משמעות מסוימת, אך גם כאשר האותיות (והמספרים) משתלבים מטעמי יופי גרידא.

אותיות משדרות תחכום, יופי קלאסי וחיבור בין ישן לחדש וניתן לשלבם בדרכים שונות ומגוונות.

חשוב לציין כי בבואכם לשלב אותיות בביתכם כדאי לבחור מה תהיה חשיבותן של אותן אותיות וכך תוכלו לשלב אותן בעדינות על הקיר, או בתור פסלונים קטנים ובולטים על המדף.

4. לוחות גדולים לילדים קטנים (וגם גדולים…)-

לוחות קלאסיים, כאלו שהיו לנו כשהיינו קטנים והמורה הייתה רושמת עליהם בגירים, חזרו לאופנה, ובגדול.

לוחות כאלו מוסיפים טוויסט קטן לבית וכמו כן מספקים פתרון מושלם לאלו שיש להם ילדים קטנים, לשכחנים הבלתי נלאים ולשוחרי הציור והאומנות.

לחברי הקבוצה הראשונה- כולנו מכירים את הפוביה שהילדים יום אחד יתחילו לקשקש על הקירות, אז במקום לחשוש, לרדוף ולנקות אחריהם ניתן לספק להם קיר וגירים ולתת להם לצייר כאוות נפשם כאשר גם הניקיון אחריהם הופך להיות פשוט מאין כמוהו.

לשכחנים- ובכן, מי מאתינו לא נזכר פתאום באמצע היום מסידור שיש לבצע? גישה פשוטה ללוח הגיר הבולט תספק תזכורת מידית ותקל על החרדה שבשכחה… ולשוחרי האומנות- לכם רק נשאר לאחל: "תבלו".

5. חיפוי קירות פורצלן-

אחד הטרנדים החמים היום בשוק, כאשר "הצעקה האחרונה" בתחום הינה אריחי פורצלן המדמים שיש או אבן ויספקו לכם מגוון עצום של אפשריות להפליג בדמיונכם.

חיפוי הקירות מושלם להשגת מראות שונים, בין אם חשקה נפשכם במראה מודרני וחדשני או בוינטג' רומנטי- חיפוי קירות יספק לכם את החופש להוציא את חלומכם אל הפועל.

אחד היתרונות הבולטים בשימוש באריחי פורצלן היא עלויות התחזוקה הנמוכות שהן דורשות כך שתוכלו להשיג מראה של שיש מבריק ומשובב נפש בעלויות נמוכות יותר גם לטווח הארוך.

6. להכניס קצת צבע ללחיים!

לבן, בז', ירוק בהיר… הצבעים הללו כבר הפכו לקלישאה שחוקה ועל אף הפופולריות והפשטות הכובשת שלהם, יש גם דרך אחרת. מסעירה. חושבים שצבע סגול כהה לא מתאים לחדר? חושבים ששילובים בין תכלת ו- ורוד לא יתאימו לעולם? אדום מחוץ לתחום? חשבו שוב.

ע"י שילוב צבעים נועז, אך שנעשה בטעם טוב ניתן להשיג שילובים מרגשים ומרתקים שיעניקו לבית שלכם אופי מגניב, צעיר וחדשני.

עם זאת, טיפ חשוב במיוחד- אם בחרתם בצבע נועז שנראה לכם מתאים, נסו להתאים אותו גם לצבע של הרהיטים והפריטים השונים בחדר ולהיפך.

לשם כך, דווקא פריטים לבנים, שחורים ואפורים מומלצים במיוחד, שכן עם שולחן עבודה לבן למשל מתאימים מגוון רחב יותר של צבעים.

7. חדר עם "תמה"-

בין אם מדובר בחדר ילדים, חדר השינה שלכם, הסלון או הבית בכללותו- ניתן לבחור "נושא" מסוים.

לדוגמה- אם מדובר בחדר ילדים והילד אוהב מטוסים, ניתן לעצב את כל האלמנטים השונים תחת הנושא הנ"ל, מה שיעניק לחדר צבעוניות רצויה, ימלא את הילד אושר, יספק לו מגוון גירויים מרתקים וכן ילכד את כל העיצוב לכדי רעיון קונקרטי.

בדוגמה הנ"ל הכוונה תהיה למשל טפטים עם איורי מטוסים, פסלון קטן על השולחן, בובות שונות (כולל כאלו שתלויות מהתקרה) וכולי…

8. פרופורציה מכל החורים-

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד לוהט המעלה על נס פתרון פשוט אך נפלא לבעיה פשוטה- מה עושים כשאנחנו רוצים הפרדה בין חללים שונים, אך שלא תהיה הפרדה מוחלטת? התשובה היא כמובן- חורים! בדרך כלל כשאנשים שומעים את המילה הזו בהקשר של עיצוב הבית חרדה ממלאת את לבם אך למען האמת, "חורים" מעוצבים הינם פתרון מושלם שתורם לאוורור הבית והאווירה שמנטרל את אפקט הניכור שנוצר מעצם ההפרדה לחדרים שונים.

9. לסמן את היעד הבא-

מפות הן כבר מזמן לא רק פריט פרקטי שנועד לעזור לנו להתמצא.

כיום, מפות (וגם גלובוסים) הינם פריט אומנות לכל דבר ועניין ומבחינה עיצובית הן מספקות לחדר תחכום, צבע וכן מסרים של חופש והרפתקנות.

אגב, כדאי לחשוב באיזו מפה אתם מעוניינים שכן מפה של העולם משדרת מסר שונה מאשר מפת ארץ ישראל למשל, או מפת עיר מגוריכם.

בחירת המפה תשפיע רבות על המסר אותו תרצו לאורחים וגם לעצמכם לכשיתקלו במפה התלויה או הגלובוס שעל שולחנכם.

10. חיפוי קירות-

חיפוי קירות הינו פתרון נפלא, אקולוגי, חסכוני ומעניק לחלל נפח מיוחד של יופי, דרמטיות והמון אופי.

פאנלים לחיפוי קירות הינם עמידים מאד, אינם שבירים, אינם מזיקים לבריאות, נפלאים עבור שימושים אקוסטיים שונים ושמירת טמפרטורה ואף לא דורשים שום תחזוקה שוטפת.

כך שאם ברצונכם להשיג מראה מודרני במיוחד, עתיק ונוסטלגי או להתפרע עם הדמיון וללכת אחר הראש היצירתי והאומנותי שלכם, אם תמיד רציתם שכל זה ישתקף במראה הפנימי של הבית ולא ידעתם איך וכיצד להביע את עצמכם בדרך הטובה ביותר- חיפוי קירות הוא הפתרון בשבילכם!

SHARE TWEET SHARE SHARE

מאמרים נוספים מהמגזין

04-9823433